Information Center: Information Center, 20 in Overall Ht, 14 1/2 in Overall Wd, 4 1/2 in Overall Dp
In Stock
$414.50
/each
Earn 414 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Center: Information Center, 20 in...
Item 20TJ11
$414.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Subject Matter | Binder Holder, Right-to-Understand Materials |
| Overall Width | 14-1/2 in |
| Overall Depth | 4-1/2 in |
| Included Supplemental Materials | OSHA Standard Highlights and Overview, A to Z Index Tabs, (50) Clear Sheet Protectors, Compliance Checklist, Mini RTK Poster, (2) RTK Training Booklets |
| Language | English |
| Overall Height | 20 in |
| Number of Binder Holders | 1 |
| Number of Binders Included | 2 |
| Mfr. Model # | 106345 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 60106108 |
Description
Information Center, Binder Holder Material PVC Coated Steel, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size Not Applicable, Document Storage Component Color Yellow, Included Hardware (1) Backboard, (1) Binder Rack, Polystyrene Board, (2) Standard 1.5 in SDS Binders, Included Supplemental Materials (2) RTK Training Booklets, (50) Clear Sheet Protectors, A to Z Index Tabs, Compliance Checklist, Mini RTK Poster, OSHA Standard Highlights and Overview, Language English