Information Center: Information Center, 20 in Overall Ht, 14 in Overall Wd, 6 1/2 in Overall Dp, Red
In Stock
$306.00
/each
Earn 306 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Information Center: Information Center, 20 in...
Item 20TJ10
$306.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Number of Binders Included | 2 |
| Language | English |
| Overall Depth | 6-1/2 in |
| Number of Binder Holders | 1 |
| Overall Width | 14 in |
| Subject Matter | Binder Holder, Right-to-Understand Materials |
| Overall Height | 20 in |
| Mfr. Model # | 106344 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 60106108 |
Description
Information Center, Binder Holder Material PVC Coated Steel, Binder Material Not Applicable, Binder Ring Size 1 1/2 in, Document Storage Component Color Yellow, Included Hardware (1) Binder Rack, (1) RTK Information Backboard, (2) Standard 1.5 in SDS Binders, Included Supplemental Materials Not Applicable, Language English, Mounting Hardware Included No, Mounting Style Wire Rack with Sign, Number of Binder Holders 1, Number of Binders Included 2, Overall Depth 6 1/2 in, Overall Height 20 in