Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 29/32 in, 3/4 in, Autoclavable Polyester, White, -112°F to 266°F
In Stock
$565.00
/each
Earn 565 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 3/4 in x 29/32 in,...
Item 18DC52
$565.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Length | 3/4 in |
| Label Color | White |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Width | 29/32 in |
| Label Material | Polyester |
| Label Height | 3/4 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Material Properties | Autoclavable |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6406, R6406 |
| Compatible Grainger Part Number | 30DA32, 30CZ89 |
| Mfr. Model # | THT-194-481-3 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 30CZ89, 30DA32, Compatible Mfr Part Number IP-R6406, R6406, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 3/4 in, Label Material Polyester, Label Width 29/32 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Material Series B-481, Recommended Ribbon IP-R6406, R6406