Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/8 in x 1 1/4 in, 3/8 in, Cryogenic Autoclavable Polyester
In Stock
$443.25
/each
Earn 443 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 3/8 in x...
Item 18CE75
$443.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Adhesive Properties | Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive |
| Roll Length | 3/8 in |
| Label Color | White |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R4306, R4306 |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Height | 3/8 in |
| Label Material | Polyester |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Shape | Rectangle |
| Compatible Grainger Part Number | 22NA92, 30CZ88 |
| Label Width | 1-1/4 in |
| Mfr. Model # | THT-154-490-3 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA92, 30CZ88, Compatible Mfr Part Number IP-R4306, R4306, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 3/8 in, Label Material Polyester, Label Width 1 1/4 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Vial/Tube Size 0.7 mL, Adhesive Properties Aggressive Adhesive, Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic