Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 2 1/2 in, 13/64 in, Autoclavable Polyester, White
In Stock
$698.50
/each
Earn 698 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: 13/64 in x 2 1/2 in...
Item 18CE68
$698.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Color | White |
| Compatible Grainger Part Number | 30DA45, 30DA04 |
| Label Height | 13/64 in |
| Material Properties | Autoclavable |
| Roll Length | 13/64 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Material | Polyester |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6402, R6402 |
| Label Width | 2-1/2 in |
| Mfr. Model # | THT-142-481-2.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 30DA04, 30DA45, Compatible Mfr Part Number IP-R6402, R6402, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 13/64 in, Label Material Polyester, Label Width 2 1/2 in, Labels per Roll 2,500, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Material Series B-481, Recommended Ribbon IP-R6402, R6402