Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 2 in, 1 in, Cryogenic Autoclavable Polypropylene, White
In Stock
$384.50
/each
Earn 384 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 in x 2...
Item 18CE10
$384.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Material | Polypropylene |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Label Height | 1 in |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Color | White |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Width | 2 in |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R6400, R6400 |
| Compatible Grainger Part Number | 30CZ95, 30DA39 |
| Roll Length | 1 in |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Mfr. Model # | THT-137-7425-2 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 30CZ95, 30DA39, Compatible Mfr Part Number IP-R6400, R6400, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 in, Label Material Polypropylene, Label Width 2 in, Labels per Roll 2,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Vial/Tube Size 50.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic, Material Series B-7425