Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 5/8 in x 19/32 in, 19/32 in, Cryogenic Autoclavable Polyester
In Stock
$391.50
/each
Earn 391 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Rectangle, 1 5/8 in...
Item 18CE07
$391.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Height | 1-5/8 in |
| Roll Length | 19/32 in |
| Label Width | 19/32 in |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, THT, BBP81, i7100 |
| Label Shape | Rectangle |
| Label Material | Polyester |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Compatible Mfr Part Number | IP-R4302, R4302 |
| Compatible Grainger Part Number | 22NA88, 2TYP8 |
| Material Properties | Cryogenic, Autoclavable |
| Label Color | White |
| Mfr. Model # | THT-133-461-3 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA88, 2TYP8, Compatible Mfr Part Number IP-R4302, R4302, Label Color White, Label Finish Matte, Label Height 1 5/8 in, Label Material Polyester, Label Width 19/32 in, Labels per Roll 3,000, Printer Series Compatibility BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT, Vial/Tube Size 2.0 mL, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Properties Autoclavable, Cryogenic, Material Series B-461