Rotary Brush: Round, 16 7/8 in Brush Dia, For Machine Size 17 in, Polypropylene, Black
In Stock
$113.65
/each
Earn 113 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
DAYTON Rotary Brush: Round, 16 7/8 in Brush Dia, For...
Item 178T76
$113.65
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1527 |
| Brand | DAYTON |
| Fits Machine Size | 17 in |
| Shape | Round |
| Trim Length | 1-1/2 in |
| Bristle Color | Black |
| Brush Diameter | 16-7/8 in |
| Material | Polypropylene |
| Application | Scrubbing |
| Compatible with Manufacturer Part Number | AS430C-US |
| Mfr. Model # | 178T76 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 47121608 |
Description
Rotary Brush, Application Scrubbing, Fits Machine Size 17 in, Shape Round, Material Polypropylene, Bristle Material Polypropylene, Bristle Color Black, Brush Diameter 16 7/8 in, Trim Length 1 1/2 in, Block Size 17 in, Compatible with Manufacturer Part Number AS430C-US, Bristle Diameter 0.03 in, Overall Diameter Not Applicable, Series Not Applicable, Wear Marker No