Hook: S Hook, 1 1/4 in Lg, 1/4 in Opening Size, 1/4 in Inside Dia., 1 1/4 in Outside Dia, 100 PK
In Stock
$90.60
/each
Earn 90 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
BRADY Hook: S Hook, 1 1/4 in Lg, 1/4 in Opening Siz...
Item 15Y702
$90.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1823 |
| Brand | BRADY |
| Ozone Depleting Substance | N |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| Material | Brass |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| Storage Protection Code | A |
| Length | 1-1/4 in |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| Opening Size | 1/4 in |
| Display Sell UOM | PK |
| Outside Diameter | 1-1/4 in |
| Tag Fastener Color | Natural |
| Inside Dia. | 1/4 in |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| Display Qty | 100 |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Freight Class Code | 37 |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Tag Fastener Type | S Hook |
| Mfr. Model # | 23303 |
Description
Hook, S Hook, 1 1/4 in L, Brass, PK100