Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating Footprint 'Checker Board' Pattern, 2 in x 3 in
In Stock
$861.00
/each
Earn 861 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Pre-Cut Label Stock Roll: Tamper Indicating F...
Item 14A547
$861.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Compatible Grainger Part Number | 1HBL4 |
| Printer Series Compatibility | MiniMark |
| Label Material | Metalized Polyester |
| Label Color | Silver |
| Label Height | 2 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Width | 3 in |
| Roll Width | 3 in |
| Roll Length | 2 in |
| Indicating Properties | Tamper Indicating Footprint 'Checker Board' Pattern |
| Compatible Mfr Part Number | 105031 |
| Mfr. Model # | 52150 |
| Country of Origin | Belgium (subject to change) |
| UNSPSC | 55121611 |
Description
Pre-Cut Label Stock Roll, For Print Method Thermal Transfer, Compatible Grainger Part Number 1HBL4, Compatible Mfr Part Number 105031, Label Color Silver, Label Finish Matte, Label Height 2 in, Label Material Metalized Polyester, Label Width 3 in, Labels per Roll 650, Printer Series Compatibility MiniMark, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-438, Recommended Ribbon 105031, Resistance Properties Chemical-Resistant, Humidity-Resistant, UV-Resistant, Preprinted Text No Legend