Laminate Roll: Laminate Roll, Polyester, Clear, Permanent Adhesive, 1 3/4 in Ht, 2 1/2 in Wd
In Stock
$104.10
/each
Earn 104 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
BRADY Laminate Roll: Laminate Roll, Polyester, Clea...
Item 14A426
$104.10
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| Freight Class Code | 31 |
| Adhesive Type | Permanent Adhesive |
| Width | 2-1/2 in |
| Manufacturer Part Number | 25968 |
| Product Type | Laminate Roll |
| Roll Length | 30 ft |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Thickness | 0.003 in |
| Roll Width | 2-1/2 in |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| Material | Polyester |
| Height | 1-3/4 in |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Ozone Depleting Substance | N |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| Storage Protection Code | A |
| Color | Clear |
| Mfr. Model # | 25968 |
Description
Laminate Roll, Polyester, 2-1/2 in W