Motorized Remote Cellular Shade: Light Filtering, 36 in Ht, 23 1/2 in Wd, Tan, PVC
In Stock
$498.25
/each
Earn 498 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KEYSTONE FABRICS Motorized Remote Cellular Shade: Light Filter...
Item 829X83
$498.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KEYSTONE FABRICS |
| Fabric Weight | 35 g |
| Operation Mechanism | Motorized Remote |
| Pattern | Honeycomb |
| Shade Color Family | Tan |
| Shade Width | 23-1/2 in |
| Shade Height | 36 in |
| Light Reduction - Qualitiative | Light Filtering |
| Shade Material | Polyester |
| Shade Thickness | 3/8 mm |
| Mfr. Model # | MR.235.36.G3L |
| Country of Origin | Malaysia (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Motorized Remote Cellular shade