Motorized Remote Cellular Shade: Blackout, 36 in Ht, 26 1/2 in Wd, 3/8 mm Thick
In Stock
$553.50
/each
Earn 553 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KEYSTONE FABRICS Motorized Remote Cellular Shade: Blackout, 36...
Item 829X96
$553.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KEYSTONE FABRICS |
| Shade Width | 26-1/2 in |
| Shade Height | 36 in |
| Shade Thickness | 3/8 mm |
| Light Reduction - Qualitiative | Blackout |
| Pattern | Honeycomb |
| Fabric Weight | 35 g |
| Shade Color Family | Tan |
| Operation Mechanism | Motorized Remote |
| Shade Material | Polyester |
| Mfr. Model # | MR.265.36.G3B |
| Country of Origin | Malaysia (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Motorized Remote Cellular shade