Day/Night Cordless Cellular Shade: Light Filtering, 48 in Ht, 23 in Wd, White, PVC
In Stock
$140.15
/each
Earn 140 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KEYSTONE FABRICS Day/Night Cordless Cellular Shade: Light Filt...
Item 831VH0
$140.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KEYSTONE FABRICS |
| Shade Material | Polyester |
| Light Reduction - Qualitiative | Light Filtering |
| Fabric Weight | 35 g |
| Shade Width | 23 in |
| Shade Thickness | 3/8 mm |
| Pattern | Honeycomb |
| Shade Color Family | White |
| Shade Height | 48 in |
| Operation Mechanism | Cordless Manual |
| Mfr. Model # | CD.23.48.G1L |
| Country of Origin | Malaysia (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Day/Night Cordless Cellular Shade