Reciprocating Saw Blade: 10/14 Teeth per Inch, 8 in Blade Lg, 0.04 in Blade Thick
In Stock
$502.50
/each
Earn 502 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
MILWAUKEE Product 825MW5
Item 825MW5
$502.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | MILWAUKEE |
| Materials Cut | Wood, Nail-Embedded Wood |
| Back Style | Straight |
| Cutting Edge Style | Flexible for Curved Cuts |
| Blade Length | 8 in |
| Tip Material | Bi-Metal |
| Teeth per Inch | 10/14 |
| Blade Thickness | 0.04 in |
| Blade Width | 5/8 in |
| Mfr. Model # | 48-00-6114 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Reciprocating Saw Blade, Primary Material Application Pallet dismantling, Blade Length 8 in, Teeth per Inch 10/14, Cut Width 0.035 in, Tip Material Bi-Metal, Back Style Straight, Cutting Edge Style Flexible for Curved Cuts