Liquid Line Filter Dryer: Steel, For 8 ton System, Molecular Sieve, 7.3 in Lg
In Stock
$74.00
/each
Earn 74 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
PARKER Liquid Line Filter Dryer: Steel, For 8 ton Sy...
Item 810NN2
$74.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | PARKER |
| Overall Length | 7.3 in |
| Connection Size | 3/8 in |
| Standards | UL Listed |
| Body Material | Steel |
| Connection Type | Sweat |
| For Refrigerant Group | HC, HCFC, HFO, HFC |
| For Refrigerant Type | R-410A |
| Operating Pressure - Maximum | 650 psi |
| Product Type | Liquid Line Filter Dryer |
| Overall Diameter | 3 in |
| For System Size | 8 ton |
| Mfr. Model # | BF-083-PZK BI FLOW DRIER |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Liquid Line Filter Dryer