Cyclonic Attachment: Plastic, For 1 in Hose Dia, 16 in Lg, 5 1/2 in Wd, 4 in Dp, 1 1/4 in Dia
In Stock
$97.55
/each
Earn 97 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
MAKITA Cyclonic Attachment: Plastic, For 1 in Hose D...
Item 55EZ17
$97.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | MAKITA |
| For Hose Diameter | 1 in |
| Fits Vacuum Models | XLC02ZB, XLC02ZW, XLC02RB1W, XLC02R1B |
| Width | 5-1/2 in |
| For Vacuum Type | Upright Vacuum |
| Material | Plastic |
| Depth | 4 in |
| Diameter | 1-1/4 in |
| ESD Rating | Not Rated |
| Length | 16 in |
| Mfr. Model # | 199553-5 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 47121607 |
Description
Cyclonic Attachment, For Hose Diameter 1 in, Material Plastic, Length 16 in, Width 5 1/2 in, Depth 4 in, Diameter 1 1/4 in, For Vacuum Type Upright Vacuum, Fits Vacuum Brand Makita, Fits Vacuum Models XLC02R1B, XLC02RB1W, XLC02ZB, XLC02ZW, Includes Cyclonic Attachment