Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
Item 486R34
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Height | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Header | Notice |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 14 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | 486R34 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Unless You'Re On Fire, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text