Safety Sign, 10 in x 14 in, Aluminum
In Stock
$31.45
/each
Earn 31 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Aluminum
Item 474W02
$31.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Height | 10 in |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Metal |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Header | Notice |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 14 in |
| Printed Language | English |
| Mfr. Model # | 474W02 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text