Safety Sign, 3.5in x 5in, Vinyl
In Stock
$3.07
/each
Earn 3 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 3.5in x 5in, Vinyl
Item 474V36
$3.07
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 5 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 3-1/2 in |
| Sign Header | Notice |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | 474V36 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Under Penalty Of Dismissal, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text