Safety Sign, 10 in x 14 in, Fiberglass
In Stock
$22.58
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Fiberglass
Item 474T30
$22.58
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | No Smoking No Open Flames No Sparks |
| Height | 10 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 14 in |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Header | Danger |
| Mfr. Model # | 474T30 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Open Flames No Sparks, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text