Safety Sign, 3.5in x 5in, Vinyl
In Stock
$3.07
/each
Earn 3 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 3.5in x 5in, Vinyl
Item 474T05
$3.07
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Danger |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 5 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Height | 3-1/2 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Mfr. Model # | 474T05 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Matches Or Lights, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text