Safety Sign, 7 in x 10 in, Aluminum
In Stock
$18.23
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 7 in x 10 in, Aluminum
Item 474T01
$18.23
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Width | 10 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Metal |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Header | Danger |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Height | 7 in |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Printed Language | English |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | 474T01 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Matches Or Lights, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text