Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
Item 474R84
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Height | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Danger |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Width | 14 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Mfr. Model # | 474R84 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text