Safety Sign, 10 in x 14 in, Polyethylene
In Stock
$14.75
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Polyethylene
Item 474R19
$14.75
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Material Group | Rigid Plastic |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 14 in |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Header | Danger |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Height | 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Mfr. Model # | 474R19 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text