Safety Sign, 10 in x 14 in, Aluminum
In Stock
$31.45
/each
Earn 31 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Aluminum
Item 474P98
$31.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Height | 10 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Printed Language | Spanish |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Danger |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Material Group | Metal |
| Width | 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Mfr. Model # | 474P98 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, Spanish, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Fumar, No Producir Llamas Ni Chispas, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text