Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
Item 474N57
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Legend | No Smoking Beyond This Point |
| Height | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Caution |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Width | 14 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Mfr. Model # | 474N57 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Beyond This Point, Sign Legend Background Color Yellow, Sign Legend Style Text