Safety Sign, 14 in x 10 in, Vinyl
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 14 in x 10 in, Vinyl
Item 474M70
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Header | No Header |
| Width | 10 in |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Other Format |
| Height | 14 in |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Mfr. Model # | 474M70 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Lounge, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text