Safety Sign, 10 in x 14 in, Aluminum
In Stock
$31.45
/each
Earn 31 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Aluminum
Item 474K64
$31.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | No Header |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Printed Language | English |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 10 in |
| Width | 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | 474K64 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Will Result In Disciplinary Action, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text