Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
Item 474J73
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Height | 10 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Header | No Header |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Format | Other Format |
| Glow In The Dark | No |
| Mfr. Model # | 474J73 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Please No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text