Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
Item 474H12
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Legend | No Smoking On These Premises |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Header | No Header |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Width | 14 in |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Other Format |
| Printed Language | English |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Height | 10 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Mfr. Model # | 474H12 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking On These Premises, Sign Legend Background Color Red, White, Sign Legend Style Text