Safety Sign, 10 in x 14 in, Aluminum
In Stock
$31.45
/each
Earn 31 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Aluminum
Item 474G76
$31.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Printed Language | English |
| Height | 10 in |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Header | No Header |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Format | Other Format |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 14 in |
| Mfr. Model # | 474G76 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking In This Building By Order Of Government Regulations, Sign Legend Background Color Red, White, Sign Legend Style Symbol and Text