Safety Sign, 10 in x 14 in, Aluminum
In Stock
$31.45
/each
Earn 31 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Aluminum
Item 474G43
$31.45
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Width | 14 in |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | Other Format |
| Height | 10 in |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material Group | Metal |
| Mfr. Model # | 474G43 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color Black, White, Sign Legend Style Text