Safety Sign, 7 in x 10 in, Aluminum
In Stock
$18.23
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 7 in x 10 in, Aluminum
Item 474G42
$18.23
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Legend | No Smoking In This Area |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Header | No Header |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Height | 7 in |
| Mfr. Model # | 474G42 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking In This Area, Sign Legend Background Color Black, White, Sign Legend Style Text