Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 6 in x 6 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$3.48
/each
Earn 3 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 6...
Item 474G05
$3.48
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Shape | Square |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 6 in x 6 in |
| Sign Header | No Header |
| Sign Legend | Stop No Smoking Beyond This Sign |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 6 in |
| Sign Format | Other Format |
| Height | 6 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | 474G05 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Square, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Stop No Smoking Beyond This Sign, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Text