Safety Sign, 14 in x 20 in, Vinyl
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 14 in x 20 in, Vinyl
Item 474F31
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | No Header |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Width | 20 in |
| Nominal Sign Size | 14 in x 20 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 14 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Mfr. Model # | 474F31 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Allowed In This Building At Any Time, Carrying Lighted Cigars, Pipes Or Cigarettes Strictly Forbidden, Sign Legend Background Color Red, White, Sign Legend Style Text