Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign, 10 in x 14 in, Vinyl
Item 473V22
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Height | 10 in |
| Printed Language | Spanish |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 14 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Header | Warning |
| Mfr. Model # | 473V22 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, Spanish, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Area De Trabajo Con Plomo Veneno No Fumar Ni Comer, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Text