M12 Battery Pack, M12 ROVER Flood Light
In Stock
$310.25
/each
Earn 310 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
MILWAUKEE M12 Battery Pack, M12 ROVER Flood Light
Item 382YY0
$310.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | MILWAUKEE |
| Battery Included / Bare Tool | Battery Included |
| Battery Platform | M12 |
| Max. Brightness Range | 450 to 749 lm |
| Max. Height Grouping | Less than 6 in |
| Voltage | 12 V DC |
| Mfr. Model # | 48-11-2412 2367-20 |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Cordless Job Site Light, Battery Platform M12, Series M12, Light Output Mode High / Low, Brightness Level 250 lm, 700 lm, Maximum Brightness Level 700 lm, Minimum Brightness Level 250 lm, Maximum Height 5 5/16 in, Voltage 12 V DC, Battery Included / Bare Tool Battery Included, Compatible Battery Model Number All Milwaukee M12 Series, Compatible Charger Model Number 2XKZ7, Focus Adjustable, Included Charger No, Includes (1) Bare Tool, (1) Battery