Wire Shelf: 30 in x 24 in, 1 Shelves, Split Sleeve, 800 lb Load Capacity, Dry/Wet, Green
In Stock
$126.60
/each
Earn 126 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
METRO Wire Shelf: 30 in x 24 in, 1 Shelves, Split S...
Item 22A391
$126.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | METRO |
| Load Capacity | 800 lb |
| Shelf Width | 30 in |
| NSF Approval | NSF Approved |
| Finish | Epoxy Coated |
| Material | Steel |
| Shelf Depth | 24 in |
| Number of Shelves | 1 |
| Color | Green |
| Includes | (4) Pairs of Split Sleeves |
| Shelf Adjustment Type | Split Sleeve |
| Mfr. Model # | A2430NK3 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 56111906 |
Description
Wire Shelf, Color Green, Epoxy Coated Finish, Material Steel, Mounting Hardware Required Yes, Mounting Location Bottom, Middle; Top, Number of Shelves 1, Overall Depth 24 in, Overall Width 30 in, Shelf Adjustment Type Split Sleeve, Shelf Depth 24 in, Shelf Width 30 in, Load Capacity 800 lb, Lip Type Stationary, Lip Height 1/4 in, Includes Mounting Hardware Yes, Includes (4) Pairs of Split Sleeves, Yes NSF Certified, Dry, Wet, ISO 9001-9002 Standards