Precut Label Roll: 1/4 in x 1 1/2 in, Polyimide, White ( Gloss ), 10, 000 Labels per Roll
In Stock
$1,793.00
/each
Earn 1793 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Precut Label Roll: 1/4 in x 1 1/2 in, Polyimi...
Item 20XX39
$1,793.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Height | 1/4 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive |
| Label Material | Polyimide |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, BBP81, A8500, THT 3" Core Printers, i7100 |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Label Width | 1-1/2 in |
| Label Color | White |
| Label Media Format | Precut Roll |
| For Print Method | Thermal-Transfer |
| Mfr. Model # | THT-4-718-10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Precut Label Roll, For Print Method Thermal-Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA74, 2TYR2, Compatible Mfr Part Number IP-R6002, R6002, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 1/4 in, Label Material Polyimide, Label Width 1 1/2 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility A8500, BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT 3 In. Core Printers, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Static Dissipative Adhesive, Material Series B-718