Precut Label Roll: 13/64 in x 21/32 in, 2 61/64 in, Polyimide, White ( Gloss ), -94° to 572° F
In Stock
$1,034.00
/each
Earn 1034 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Precut Label Roll: 13/64 in x 21/32 in, 2 61/...
Item 20XX14
$1,034.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Label Media Format | Precut Roll |
| Label Width | 21/32 in |
| Label Height | 13/64 in |
| Adhesive Properties | Permanent Adhesive |
| Label Material | Polyimide |
| For Print Method | Thermal-Transfer |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Roll Width | 2-61/64 in |
| Label Color | White |
| Printer Series Compatibility | BBP11, BBP12, IP Series, i5100, BBP81, A8500, THT 3" Core Printers, i7100 |
| Mfr. Model # | THT-14-717-10 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121606 |
Description
Precut Label Roll, For Print Method Thermal-Transfer, Compatible Grainger Part Number 22NA74, 2TYR2, Compatible Mfr Part Number IP-R6002, R6002, Label Color White, Label Finish Gloss, Label Height 13/64 in, Label Material Polyimide, Label Width 21/32 in, Labels per Roll 10,000, Printer Series Compatibility A8500, BBP11, BBP12, BBP81, i5100, i7100, IP Series, THT 3 In. Core Printers, Adhesive Properties Permanent Adhesive, Material Series B-717, Recommended Ribbon IP-R6002, R6002