Motorized Remote Cellular Shade: Blackout, 60 in Ht, 66 1/2 in Wd, 3/8 mm Thick
In Stock
$854.00
/each
Earn 854 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KEYSTONE FABRICS Motorized Remote Cellular Shade: Blackout, 60...
Item 827N53
$854.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KEYSTONE FABRICS |
| Light Reduction - Qualitiative | Blackout |
| Shade Material | Polyester |
| Shade Height | 60 in |
| Operation Mechanism | Motorized Remote |
| Shade Color Family | White |
| Fabric Weight | 35 g |
| Shade Thickness | 3/8 mm |
| Shade Width | 66-1/2 in |
| Mfr. Model # | MR.665.60.G1B |
| Country of Origin | Malaysia (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Motorized Remote Cellular Shades