Wire Cantilever Shelf: 24 in x 12 in, 1 Shelves, Split Sleeve, 150 lb Load Capacity, Dry
In Stock
$59.00
/each
Earn 59 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
METRO Wire Cantilever Shelf: 24 in x 12 in, 1 Shelv...
Item 8VXJ4
$59.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | METRO |
| Shelf Depth | 12 in |
| Finish | Chrome |
| Load Capacity | 150 lb |
| Includes | Split Sleeves |
| Shelf Adjustment Type | Split Sleeve |
| NSF Approval | NSF Approved |
| Color | Silver |
| Material | Steel |
| Shelf Width | 24 in |
| Number of Shelves | 1 |
| Mfr. Model # | 1224CSNC |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Wire Cantilever Shelf, Color Silver, Chrome Finish, Material Steel, Mounting Hardware Required Yes, Mounting Location Bottom, Middle; Top, Number of Shelves 1, Overall Depth 12 in, Overall Width 24 in, Shelf Adjustment Type Split Sleeve, Shelf Depth 12 in, Shelf Width 24 in, Load Capacity 150 lb, Lip Type Stationary, Lip Height 1 in, Includes Mounting Hardware Yes, Includes Split Sleeves, Yes NSF Certified, Dry