Wire Basket: 17 3/8 in x 7 1/2 in x 10 in, 20 lb Load Capacity, Steel, Chrome, Silver
In Stock
$70.95
/each
Earn 70 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
METRO Wire Basket: 17 3/8 in x 7 1/2 in x 10 in, 20...
Item 8NNG5
$70.95
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | METRO |
| Material | Steel |
| Overall Depth | 7-1/2 in |
| Overall Height | 10 in |
| Overall Width | 17-3/8 in |
| Load Capacity | 20 lb |
| Color | Silver |
| Mfr. Model # | H212C |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 24102004 |
Description
Wire Basket, Color Silver, Material Steel, Overall Depth 7 1/2 in, Overall Height 10 in, Overall Width 17 3/8 in, 20 lb Load Capacity, Chrome, (1) 10 in Deep Large Basket Includes