Wire Basket: 13 3/8 in x 5 in x 7 in, 20 lb Load Capacity, Steel, Chrome, Silver
In Stock
$49.25
/each
Earn 49 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
METRO Wire Basket: 13 3/8 in x 5 in x 7 in, 20 lb L...
Item 8DX44
$49.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | METRO |
| Overall Depth | 5 in |
| Load Capacity | 20 lb |
| Material | Steel |
| Color | Silver |
| Overall Height | 7 in |
| Overall Width | 13-3/8 in |
| Mfr. Model # | H209C |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 44111511 |
Description
Wire Basket, Color Silver, Material Steel, Overall Depth 5 in, Overall Height 7 in, Overall Width 13 3/8 in, 20 lb Load Capacity, Chrome, (1) Small Basket Includes