Indicator Stand, Base Material Granite, Anvil Material Granite, Anvil Shape Square
In Stock
$3,117.00
/each
Earn 3117 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
INSIZE Indicator Stand, Base Material Granite, Anv...
Item 880A38
$3,117.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | INSIZE |
| Base Height | 3.937 in |
| Base Material | Granite |
| Base Length | 15.748 in |
| Base Width | 11.81 in |
| Compatible Indicator Mount Size | 3/8 in |
| Fine Adjustment Position | Fine Adjust Top (FAT) |
| Vertical Travel Height | 9.843 in |
| Mfr. Model # | 6867-400E |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Indicator Stand