Indicator Stand, Base Material Steel, Anvil Material Steel, Anvil Shape Round
In Stock
$2,017.00
/each
Earn 2017 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
INSIZE Indicator Stand, Base Material Steel, Anvil...
Item 880A37
$2,017.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | INSIZE |
| Compatible Indicator Mount Size | 3/8 in |
| Base Height | 1.850 in |
| Base Length | 6.299 in |
| Vertical Travel Height | 13.189 in |
| Base Material | Steel |
| Base Width | 3.07 in |
| Fine Adjustment Position | Fine Adjust Top (FAT) |
| Mfr. Model # | 6865-300TE |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Indicator Stand