Indicator Stand: 8.898 in x 5.91 in x 1.772 in, 8.898 in x 1.772 in Base Size, Grooved Anvil
In Stock
$2,196.00
/each
Earn 2196 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
INSIZE Indicator Stand: 8.898 in x 5.91 in x 1.772 i...
Item 880A36
$2,196.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | INSIZE |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Base Size | 8.898 in x 1.772 in |
| Compatible Indicator Mount Size | 3/8 in |
| Ozone Depleting Substance | N |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| L x W x H | 8.898 in x 5.91 in x 1.772 in |
| Base Width | 5.91 in |
| California Biodegradable Labeling Compliance | N |
| Storage Protection Code | A |
| Base Height | 1.772 in |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| Anvil Material | Steel |
| Fine Adjustment Position | Fine Adjust Top (FAT) |
| Base Material | Steel |
| Base Length | 8.898 in |
| Anvil Size | 5.906 in x 3.937 in |
| Anvil Style | Grooved |
| Display Qty | 1 |
| Includes | Dust Cover |
| Post Diameter | 1.2600" |
| Manufacturer Part Number | 6864-250TE |
| Vertical Travel Height | 9.843 in |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| With Feet | Yes |
| Freight Class Code | 18 |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| Anvil Shape | Square |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Display Sell UOM | EA |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Mfr. Model # | 6864-250TE |
Description
Indicator Stand