Granite Indicator Stand, Base Material Granite, Anvil Material Granite, Anvil Shape Flat
In Stock
$855.50
/each
Earn 855 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
INSIZE Granite Indicator Stand, Base Material Grani...
Item 880A35
$855.50
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | INSIZE |
| Compatible Indicator Mount Size | 3/8 in |
| Vertical Travel Height | 8.78 in |
| Base Width | 5.91 in |
| Fine Adjustment Position | Fine Adjust Top (FAT) |
| Base Material | Granite |
| Base Length | 7.874 in |
| Base Height | 2.216 in |
| Mfr. Model # | 6841-170E |
| Country of Origin | China (subject to change) |
| UNSPSC | 0 |
Description
Granite Indicator Stand, Anvil Shape Flat, Anvil Size 7.874 in x 5.906 in, Anvil Style Smooth, Base Height 2.216 in, Base Length 7.874 in, Base Material Granite, Base Size 7.874 in x 5.906 in x 2.216 in, Base Width 5.91 in, Fine Adjustment Position Fine Adjust Top (FAT), Post Diameter 0.984 In., Anvil Material Granite, Includes Dust Cover, With Feet Yes