Mounting bracket: Mounting bracket, Medical Grade Power Strips, 5300M-BKT
In Stock
$78.05
/each
Earn 78 points with this purchase
Request quantity discount pricing
You're Viewing
LEVITON Mounting bracket: Mounting bracket, Medical G...
Item 836T36
$78.05
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LEVITON |
| California Prop 65 Reproductive Harm | N |
| Is this a Hazardous Material Product? | N |
| Freight Class Code | 18 |
| Compatible Product Type | Medical Grade Power Strips |
| For Use With | Medical Grade Power Strips |
| RoHS - Restricted Use of Hazardous Substances Directive (RoHS) | N |
| Accessory Type | Mounting bracket |
| California Prop 65 Cancer | N |
| Ozone Depleting Substance | N |
| Safety Data Sheet (SDS) Applicable? | N |
| Special Features | Adjustable mounting clamps fit from .875" to 1.25" |
| Includes | Mounting Bracket |
| Manufacturer Part Number | 5300M-BKT |
| Overall Width | 3/4 in |
| Should Sales be Restricted by Region? | N |
| Overall Length | 3 in |
| California Biodegradable Labeling Compliance | N |
| Storage Protection Code | A |
| Overall Height | 2-1/2 in |
| Product Powered by Fossil Fuel | N |
| Mfr. Model # | 5300M-BKT |
Description
Mountingbracket, 2-1/2in, 3in, 3/4in, PR